Get Adobe Flash player

Wyszukiwarka

Druki do pobrania

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas już

Darmowy licznik odwiedzin

osób.

Dziękujemy ;-)

Inspektor Ochrony Danych

wtorek,20 styczeń 2015 rok
W piątek, 16 stycznia 2015r., ostatnim dniu roboczym, poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zuzeli odbył się wykład  dla  rodziców dzieci i młodzieży uczęszczającej do placówki, poświęcony właściwym postępowaniom wychowawczym w sytuacjach wystąpienia zachowań ryzykownych u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, wygłoszony przez psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Panią Iwonę Stachowiak.
 
Omówiono trudności wynikające z ograniczeń rozpoznawania zagrożeń przez uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Podkreślono fakt, że takie nieadaptacyjne przetwarzanie doświadczeń niesie ryzyko powstawania dysfunkcjonalnych reakcji.
 
Rodzice poznali koncepcje psychologiczne służące podniesieniu kontroli zachowań swoich dzieci, poszerzyli wiedzę na temat rozwiązywania problemów związanych z zachowaniami agresywnymi. Omawiane strategie zawierały także naukę sposobów radzenia sobie z dzieckiem w czasie kryzysów rozwojowych.   
 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.