Get Adobe Flash player

Wyszukiwarka

Druki do pobrania

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas już

Darmowy licznik odwiedzin

osób.

Dziękujemy ;-)

Inspektor Ochrony Danych

Wtorek,6 grudnia 2016r.

 

 

 

 

 

1 grudnia, na zaproszenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Glinie, odbyły się spotkania warsztatowe dla uczniów klas IV – VI oraz ich rodziców, dotyczące rozwoju kompetencji społecznych. Spotkanie poprowadziła psycholog  - mgr Anna Maja Kotwica.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach warsztatowych  mieli okazję do zastanowienia się nad tym, czym są kompetencje społeczne, jaką rolę odgrywają w życiu człowieka i jak należy je w sobie rozwijać, aby doświadczać satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.

Dla rodziców przygotowano wykład  dotyczący wspierania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży oraz aktualnych zagrożeń. Uczestnicy  spotkania usłyszeli, że na że na rozwój kompetencji społecznych największy wpływ mają prawidłowe relacje z innymi ludźmi (rodzicami, nauczycielami, rówieśnikami). Psycholog zwrócił uwagę, że  korzystanie przez dzieci i młodzież z wysokich technologii (telewizora, komputera, tabletu, telefonu dotykowego) istotnie, negatywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu i zaburza nabywanie umiejętności  społecznych, tak ważnych dla dzisiejszego społeczeństwa.


 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.